office@poligas.com.ua

вул. Микулинецька, 31

м. Тернопіль

46005, Україна

  • Українська
  • Русский
  • English

+38 (067) 4-833-833

Виробник поліетиленових труб та фітингів

Компанія "ТерПолімерГаз"

Виробник терморезисторних і стикових фітингів для водо і газових комунікацій

Сучасне використання терморезисторних та литих фітінгів в трубоповодах

Трубопроводи є основними засобами виробництва. Більша частина капіталу будівельного підприємства, що займається газо-, водопостачанням та каналізацією, заключна в підземній інфраструктурі трубопровідної мережі, суттєвим аспектом економічності якої та умовою надійного виконання своєї функції є, звичайно, надійність.

Сучасні поліетиленові трубопроводи гарантують будівельній компанії та її клієнтам довгу, надійну та, що не менш важливо, економічну експлуатацію. По сучасним даним, підтвердженим майже 50 роками практики, прогнозований термін служби високопродуктивних поліетиленових трубопровідних систем третього покоління складає більше 100 років. Питання надійності трубопроводу постає вже в процесі:

Зварювальність поліетилену та безперешкодне управління зварювальною технікою являють собою суттєву перевагу для поліетилену в порівнянні з іншими матеріалами

Під час прокладання труб в ґрунті використовуються стиковий та електромуфтовий способи зварювання.

Метод електромуфтового зварювання використовується в багатьох областях. Для вводів в будинки діаметром до 63 мм та відводів за допомогою сіделок використовуються практично лише фітинги з закладним нагрівальним елементом. Для труб великих діаметрів електромуфтовому зварюванню також надається перевага завдяки простому та надійному монтажу, можливості швидкої підготовки фітингів до зварювання, короткому часу зварювання та зменшенню пов’язаних з цим витрат на персонал та глибинне прокладання.

Для труб діаметром до 710 мм фітинги з закладним нагрівачем здатні вирішити проблеми врізання у вже існуючі трубопроводи, при необхідності зміни напрямку трубопроводу чи його ремонті, коли зварювання встик є недоцільним по технічним чи економічним причинам.

Основні переваги електромуфтового зварювання полягають в наступному:

простий монтаж;
висока надійність;
швидке зварювання фітингів;
економічне та ефективне використання;
універсальність використання по відношенню з поліетиленом та товщини його стінки ( SDR ).
При розробці терморезисторнихфітингів принципове значенння приділяється наступним параметрам (зверніть увагу на дані виробника!):

зварюваність різних матеріалів труб (PE 80, PE 100 );
температурний діапазон від 15 до +50°С;
товщина стінки SDR 17,6 (17,0), SDR 11, SDR 7,4 (стандартні ),
нестандартні розмери SDR 41, SDR 21, а також SDR 6 використовуються при дотриманні відповідних параметрів;
зварюваність трубопроводів, включаючи прорізані отвори в основній трубі, для всіх стандартних розмірів труб без тиску та, в залежності від конструкції, при максимально допустимому рабочому тиску
Маркуванні фітингів існують певні правила. Основні параметри, такі як продуктивність, номінальний діаметр, позначення матеріалу, SDR та дані, що стосуються виготовлення виробу, то повинні бути придатні для зчитування протягом тривалого часу. Дані, що відносяться до монтажу на будмайданчику, як, наприклад, параметри зварювання та зворотнього відслідковування, діапазон значень SDR для труб та необхідний час охолодження після зварювання. можуть вказуватися на окремих етикетках у вигляді штрих-коду. Всі дані повинні бути придатними для зчитування з фітингу в змонтованому виді (рис.5).

Параметри зварювання наносяться у вигляді штрих-коду, завдяки якому виключаються принципові помилки, такі як неправильне введення часу та напруги зварювання в ручному режимі. Це правило затверджене в якості світового стандарту.

Код фітингу нанесений на кожну деталь у вигляді наліпки, що виключає можливість його загублення. Схема штрих-коду стандартизована та дає можливість не лише визначати параметри зварювання. але й проконтролювати такі дані, як інформація про виробника, дані про процес зварювання і т.д., якщо апарат для зварювання передбачає можливість протоколювання.

Зварні фітинги з закладним електронагрівачем для з’єднання трубопроводів в газо- та водопостачання (а також, у великій степені, для каналізації) протягом багаторічної експлуатації зарекомендували себе як надійна, економічна та зручна для користувача техніка. Необхідно виконувати вимоги надійності трубопроводу на всіх етапах роботи – від проектування до здачі в експлуатацію, а також під час самої експлуатації. З урахуванням вимог до якості особливе значення отримує правильний підбір фітингів.

Показниками, що оптимізують процес зварювання, є велика глибина посадження труби в фітинг, довжина зони зварювання та відкрита нагрівальна спіраль.